29 listopada 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie zostały przeprowadzone warsztaty w ramach programu profilaktycznego „Stres w powietrzu i w Twoich rękach, czyli nie stresuj się stresem”. Z wielką radością dzielimy się informacją, że uczestniczyło w nich 149 uczniów z chorzowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych J Najpierw wysłuchaliśmy prezentacji pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – p. Edyty Naczulskiej – na temat stresu, jego objawów i źródeł. Następnie w ramach ćwiczeń praktycznych uczyliśmy się, co można zrobić, aby ten stres okiełznać niczym „dobry jeździec dzikiego konia”. Kolejne zadania postawione uczestnikom programu polegały na zobrazowaniu swojego najczęstszego źródła stresu, a później… oklejenie go pozytywnymi myślami, które sprawią, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”! Po krótkiej przerwie pozwalającej zregenerować siły uczniowie wykonywali antystresowe gniotki z wykorzystaniem folii bąbelkowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć, która pozwoli na zobaczenie, jak wiele się u nas działo i jak bardzo dzieci oraz młodzież byli zaangażowani w … profilaktykę!! Bo taki właśnie był cel, aby uczniowie spędzając czas w przyjaznej atmosferze, wykonując ćwiczenia sprawiające im przyjemność – nauczyli się jak radzić sobie ze stresem, który jest czymś naturalnym w życiu każdego człowieka!
Na zakończenie warsztatów odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyczno-Edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017” – jesteśmy bardzo dumni, że wśród laureatów znalazło się 7 uczniów z chorzowskich szkół J Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym uczniom i już teraz gorąco zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym!
Pragniemy również złożyć podziękowania dla Urzędu Miasta Chorzów, który dofinansował działania Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie, jesteśmy wdzięczni za wspieranie naszych inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży.
Życzymy miłego oglądania zdjęć.
w imieniu organizatorów i prowadzących
Justyna Szturma
koordynator programu